Czy wypełnianie kwasem hialuronowym jest bezpieczne


Augmentacja tkanek miękkich, czyli ich powiększanie przy użyciu materiałów do wstrzykiwania do ust lub w obrębie twarzy, cieszy się dużym powodzeniem ze względu na ich właściwości fizyczne i biologiczne. Kwas hialuronowy znajduje się w ludzkim ciele, jego zadaniem jest wsparcie gojenia ran i regeneracja skóry.
Zatem wypełnianie kwasem hialuronowym jest co to zasady bezpieczną procedurą, pod warunkiem, że pacjent nie jest uczulony na któryś ze składników preparatu.
Największą grupą, która korzysta z zabiegów medycyny estetycznej są kobiety. Chcąc one zatrzymać proces starzenia się skóry i decydują się na wypełnianie kwasem hialuronowym wszystkich widocznych zmarszczek na twarzy.
I słusznie, jeśli ma to poprawić im samopoczucie a przy tym nie stwarza zagrożenia dla zdrowia, należy śmiało korzystać z oferty klinik urody.

Kwas hialuronowy jest również jednym ze składników w produktach do pielęgnacji skóry. Chociaż naturalnie występuje w ludzkim ciele, wraz z wiekiem zmniejszają się jego zasoby.
Aby zrekompensować jego ubytek, można zastosować wypełnianie kwasem hialuronowym a skóra w miejscu wstrzyknięcia stanie się znowu jędrna i na pewno poprawi swój wygląd. Pomaga on przywrócić teksturę i elastyczność skóry oraz niweluje oznaki starzenia. Wypełniacze kwasu hialuronowego wstrzykiwane są wokół oczu, w okolicach ust, czoła, nosa oraz policzków. To bezpieczna, niechirurgiczna procedura, mająca na celu zatrzymać proces starzenia i widocznie poprawić wygląd.

W zależności od wymagań danego obszaru ciała, stosowane są różne formuły tego produktu. Na przykład, aby poprawić kości policzkowe, stosuje się duże cząsteczki, które dodają objętości twarzy. Natomiast mniejsze cząsteczki kwasu są używane do wypełniania drobnych zmarszczek i linii twarzy.

Wypełnianie kwasem hialuronowym zwiększa produkcję kolagenu, aby przywrócić świeżość i napięcie skóry oraz poprawić jej elastyczność.
Wypełniacze z kwasem hialuronowym zmniejszają widoczność zmarszczek, drobnych linii i fałdów skóry. Wygładzają teksturę skóry, a ich efekt utrzymuje się nawet do roku.