Wizyta w przychodni


W życiu każdego dziecka przychodzi moment, gdy po raz pierwszy musi zmierzyć się z wizytą u lekarza. Dla większości maluchów jest to stresująca chwila. Zawsze, co prawda, mogą liczyć na wsparcie rodzica lub innego członka rodziny, nie zawsze jest to jednak wystarczające by zapobiec lękowi.
Podczas gdy zwykła wizyta u pediatry, na której dziecko musi się zwykle jedynie pokazać, kaszlnąć i dać osłuchać może okazać się wręcz atrakcją, pewne zabiegi medyczne niemal zawsze wywołują u maluchów wstręt i strach.
Do tej kategorii należy z pewnością wszystko w co zaangażowane jest użycie igieł, jak okresowe szczepienia. Ostry przedmiot naturalnie wywołuje chęć ucieczki, musi on jednak zostać stłumiony, by w przyszłości oszczędzić małemu pacjentowi niepotrzebnych chorób. dentysta Poznań
Zaraz obok szczepień, swoje niechlubne miejsce zajmuje stomatolog. Dentysta to koszmar niejednego młodego człowieka. Pomimo tego, iż każdy z nich stara się jak może, by leczenie zębów było doświadczeniem jak najmniej niekomfortowym, liczne przyrządy, wiertła i temu podobne, u wyposażonych w bujną wyobraźnię dzieci budzą najgorsze skojarzenia.
By jakoś złagodzić trudy tych doświadczeń, lekarze stosują różnego rodzaju praktyki. Niektórzy z nich w swoich gabinetach trzymają cukierki, lizaki, lub kolorowe naklejki, służące za nagrody dla dzielnych pacjentów. Wielu z nich, spodziewając się wizyt maluchów, urządzają swoje miejsca pracy w jak najbardziej przystępny sposób, ozdabiając ściany różnego rodzaju zabawnymi obrazkami, barwnymi malunkami oraz wyposażając się w liczne zabawki i pluszaki. Wszystko to ma służyć przełamaniu surowego wizerunku z jakim kojarzą nam się szpitale i przychodnie.
Pomimo starań podejmowanych przez lekarzy, nadal najważniejszym czynnikiem jest obecność zaufanej osoby, jak mama, tata czy babcia, na której wsparcie dziecko może liczyć przez cały czas trwania wizyty. Należy zawsze w miarę możliwości być blisko, oferując rękę do potrzymania czy ciepłe słowo. Można także wziąć ze sobą ulubioną zabawkę podopiecznego.

Zobacz polecane: dentysta warszawa bemowo.