Z sercem do wnętrz


Na pewno zdarzyło Ci się kiedyś utknąć przy projektowaniu swojego idealnego mieszkania. Często stajemy w martwym punkcie, jeżeli chodzi o szczegóły takie jak lampy. Niewiele ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo oświetlenie domu wpływa na jego mieszkańców.

Dziwimy się, że nasi przodkowie inaczej postrzegali świat, jednak nie dostrzegamy jak wiele się zmieniło. Nawet, wydające się trywialne lampy, ewoluowały z oliwnych na elektryczne. Oświetlenie domu pozwoliło wtedy pracować dużo dłużej co zmieniło zupełnie nasz świat. Producent mebli tapicerowanych

Dlaczego więc nie zainwestować w lampy, które pozwolą Ci czuć się w twoim domu jak u siebie?

Najważniejsze wydaje się, żeby oświetlenie domu było samo w sobie ozdobą. W mieszkaniach typu vintage zamiast lamp zobaczymy ptaki trzymające w dziobach żarówki, czy wielkie majestatyczne kandelabry rozświetlające duże pomieszczenia. W mieszkaniach typu modern zwykle stawia się na ukrycie lamp pod podwieszanym sufitem lub innymi płaskimi powierzchniami, króluje oczywiście subtelne oświetlenie domu typu LED.

Jednak mimo, że wydaje się to bardzo ważne jaki będzie kształt lampy, najważniejsze zawsze jest światło.

Oświetlenie domu to twardy orzech do zgryzienia dla projektantów. Na co postawić, spokojne ciepłe światło do sypialni czy może mobilizujący do pracy zimny odcień i tylko ciepłe lampy przy łóżku? Może twoja łazienka zyska dużo więcej jeżeli zastosujesz lekki zielony filtr dołożony do lampy? Stanie się wtedy dużo bardziej przytulna i spokojna.

Istotne jest również natężenie światła lampy. Gdy w salonie możemy wstawić nawet 10 jasnych źródeł światła, tak w sypialni będzie to niefortunne.

Jak to się jednak dzieje, że w pięknie zaprojektowanych przestrzeniach spotykamy oświetlenie domu, które rujnuje całą atmosferę pomieszczenia i nie pozwala w zależności, odpocząć lub skupić się na pracy? Wydaje się nam, że to mało ważny element, bo przecież już i tak zainwestowaliśmy w kolor ścian, odpowiednie meble czy zasłony okienne. Warto jednak nie rezygnować łatwo z jeszcze jednej inwestycji w oświetlenie domu.

Zobacz polecane: sklep z oświetleniem.